Технічний стан і обладнання транспортних засобів

31.1. Технічний стан транспортних засобів та їх обладнання повинні відповідати вимогам стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища, а також правил технічної експлуатації, інструкцій підприємств-виробників та іншої нормативно-технічної документації.

31.2. Забороняється експлуатація тролейбусів і трамваїв за наявності будь-якої несправності, зазначеної в правилах технічної експлуатації цих транспортних засобів.

31.3. Забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством:

31.4. Забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам:

31.4.1. Гальмові системи:

Тип транспортного засобу Гальмовий шлях, м, не більше ніж
Легкові автомобілі та їхні модифікації для перевезення вантажів 14, 7
Автобуси 18, 3
Вантажні автомобілі з дозволеною максимальною масою до 12т включно 18, 3
Вантажні автомобілі з дозволеною максимальною масою понад 12 т 19, 5
Автопоїзди, тягачами яких є легкові автомобілі та їхні модифікації для перевезення вантажу 16, 6
Автопоїзди, тягачами яких є вантажні автомобілі 19, 5
Двоколісні мотоцикли і мопеди 7, 5
Мотоцикли з причепом 8, 2

31.4.2. Рульове керування:

31.4.3. Зовнішні світлові прилади:

Примітки:

31.4.4. Склоочисники і склообмивачі вітрового скла:

31.4.5. Колеса і шини:

Примітка.

У разі постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах, на яких проїзна частина слизька, рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїзної частини.

31.4.6. Двигун:

31.4.7. Інші елементи конструкції:

31.5. У разі виникнення в дорозі несправностей, зазначених у пункті 31.4 цих Правил, водій повинен вжити заходів для їх усунення, а якщо це зробити неможливо — рухатися якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту, дотримуючись запобіжних заходів з виконанням вимог пунктів 9.9 і 9.11 цих Правил.

У разі виникнення в дорозі несправностей, зазначених у пункті 31.4.7 («ї»; «д» — у складі автопоїзда) подальший рух заборонено до їх усунення. Водій несправного транспортного засобу повинен вжити заходів для того, щоб прибрати його за межі проїзної частини дороги.

31.6. Забороняється подальший рух транспортних засобів, у яких:

31.7. Забороняється експлуатація транспортного засобу шляхом доставки його на спеціальний майданчик чи стоянку Національної поліції у випадках, передбачених законодавством.

Наверх