Анонсовано зміни до правил дорожнього руху

зміни до правил дорожнього руху

Презентація проводилася на засіданні КМУ четвертого квітня (2015). Автори законопроекту упевненні що таким чином можливо забезпечити - зменшення дтп на дорогах, побороти корупцію при фіксації правопорушень та оформлення адміністративних протоколів.

Які зміни нас чекають?

1. Презумпція вини.

Раніше контролюючий орган повинен був доказати водію про його правопорушення (фото-відео фіксація, покази свідків і т.д). Зараз повинен водій (або власник транспортного засобу) доказати свою невинність.

2. Збільшення часу затримання водія з трьох до двадцяти чотирьох годин.

Адміністративне затримання порушника може длитися до 3 годин, а коли адмін. арешт тоді до двадцяти чотирьох годин.

3. Суд - Поліція.

У міністерстві внутрішніх справ предлагають віддати їм уповноваження судів по розгляду справ про адміністративне правопорушеннях на дорогах. Таким чином у МВД можуть позбавляти водійських посвідчень, накладати арешт, вилучати транспортний засіб, направляти на примусові роботи.

4. Без протоколу

Протокол не буде складатиметься у разі здійснення адміністративних порушень на дорозі, навіть коли є фіксація.

5. Поліція

Згідно з чинними змінами, замість "міліції" буде "поліція", хоча дані зміни не передбачені в ПДР.

6. Штрафи для компаній

Тепер відповідальність за правопорушення несуть не тільки водії, а також і компанії, які являються власниками транспортного засобу.

7. Штрафні бали

Тепер за певні порушення припускають використання балів. І коли штрафні бали будуть вичерпані тоді можуть накласти штраф на водія. Штрафні бали будуть нараховуватися у розмірі сто пятьдесят, кожен рік (з дня отримання водійського посвідчення) усім громадянам які мають водійське посвідчення.

Ті особи які не мають громадянства, або юридичні особи, бали надавати не будуть. Списання балів (із річного розрахунку) можуть здійснюватися лише на підставі авто-фіксації на основі порушення правил дорожнього руху.

Порушником буде являтися особа яка керувала транспортним засобом, у момент здійснення правопорушення, або тільки у випадку авто-фіксації та при прямим вказані на це в Кодексі - юридична або фізична особа, на яку зареєстрований ТЗ. Також у випадках коли автомобілем керував не власник, законопроект передбачує можливість звільнення від відповідальності власника ТЗ у тому випадку якщо будуть докази, що на момент здійснення правопорушення за кермом був інший водій.

При цьому ще немає чіткої процедури яким чином доказати власнику що він невикористанню свій транспортний засіб.

8. Набуття чинності постанов

У даний час протокол вступає в дію тільки після закінчення часу на його оскарження. Тепер по новим правилам передбачається, що постанова буде діяти з моменту вручення водію, або почтовим повідомленням. Також постанова про позбавлення водійського посвідчення буде діяти з моменту винесення.

9. Спрощення системи адміністративних штрафів за порушення ПДР

Дана постанова передбачує відміну від діапазону штрафів, залишив при цьому лише мінімальні показники. Наприклад, зараз за перевищення швидкості на 20 км/г на водія могли накласти штраф у розмірі від пятнадцати до двадцати неоподаткованих мінімумів. Після набуття чинності постанови розмір штрафу становитиме 15 неоподаткованих мінімумів, або двадцать штрафних балів.

10. Проблисковий маячок, та спец. сигнали

Зараз за порушення вимог встановлення та використання спеціальних світлових та звукових сигналів. Накладається штраф від 2.5 тис. до 3 тис. неоподаткованих мінімальних доходів з конфіскацією цих приборів. Тепер по новим правилам штраф складатиме всього 500 неоподаткованих мінімальних доходів, також із конфіскацією.

11. Тимчасове вилучення та позбавлення посвідчення водія

Розповсюджене, на сьогоднішній день, тимчасове вилучення водійських посвідчень відміняється. Щодо позбавлення водійських прав, то воно прирівнюється до штрафів, тобто набуває чинності з моменту винесення постанови. А якщо термін позбавлення більше одного року - водійські права визнаються дійсними лише після повторної здачі екзаменів.

12. Оплата штрафу на місці

Співробітники поліції тепер зможуть приймати оплату штрафу безпосередньо на місці будь-якого дорожнього правопорушення, незалежно від розміру штрафу, але лише завдяки безготівковим розрахункам.

13. Порушення терміну оплати штрафу

У разі невиплати штрафу протягом тридцяти днів, з моменту вручення постанови, додатково стягується пеня у розмірі даного штрафу. Якщо, у випадку невиплати штрафу та пені протягом наступних тридцяти днів - він підлягає примусовому стягненню. При оскарженні штрафу, відлік терміну для оплати призупиняється до розгляду скарги.