Фіксація порушень правил дорожнього руху з використанням смартфонів

Фіксація порушень правил дорожнього руху з використанням смартфонів

В липні 2021-го з’явилося повідомлення, що водії матимуть змогу заробляти кошти на фіксації порушень іншими учасниками дорожнього руху. Таки спосіб заробітку виявився досить привабливим для багатьох.

Як повідомили в МВС, в Парламенті зареєстрований та переданий до розгляду законопроект, який передбачає можливість водіям передавати відео порушень представникам поліції. Таким чином, поліцейські штрафуватимуть горе-водіїв з використанням доказів свідків.

В середині грудня, а саме 13 числа, підкомітет з питань законодавства, що займається адмінпорушеннями, розглянув проект закону під номером 5798. До Комітету правоохоронної діяльності, за висновками розгляду, був наданий документ, що передбачає суттєве зменшення кількості ДТП на українських дорогах. Цього законотворці планують досягти, дозволивши всім без винятку фіксувати порушення ПДР на мобільні пристрої.

Варто зауважити, що для фіксування порушень підходять всі мобільні пристрої, які дають можливість встановити мобільний додаток. Таким чином, свідки зможуть засвідчити:

Відзняті відео-докази українці можуть надсилати в поліцію онлайн. Правоохоронці, своєю чергою, відповідають повідомленням, в якому йдеться про реєстрацію порушення та подальші дії з цього приводу. Порушник отримує штраф, який ґрунтується на відео, що підтверджує його негативну поведінку на дорозі.

Як повідомляють джерела з МВС, такий підхід спонукатиме поліцію швидше реагувати на правопорушення. Експерти вважають, що водії проявлятимуть більшу обачність, оскільки знатимуть, що мають всі шанси потрапити під приціл відеокамери. Є й думка, що нововведення мінімізує безкарність порушників, адже мобільному додатку однакове походження порушника, його матеріальні статки та статус.

Знавці стверджують, що подібна фіксація можлива для найвіддаленіших куточків країни. Адже є багато містечок та селищ, де найближчим часом встановлення камер для фіксування порушень навіть не очікується. Отже, фіксація учасниками дорожнього руху та випадковими свідками є корисна і для поліції, і для громадян, що зможуть відчути переваги народовладдя.

За словами заступника міністра МВС, водієві достатньо натиснути на екран мобільного пристрою, щоб останні півхвилини відео були спрямовані в поліцію. На основі зйомки відповідальна особа складає адмінпротокол, а людина, що направила докази порушення отримує 10% від суми, яку складає штраф.