Нововведення в порядку реєстрації автотранспорту

Нововведення в порядку реєстрації автотранспорту

Придбані авто можна буде зареєструвати прямо в автосалоні, а електронний кабінет водія дозволить вирішувати чимало документальних питань.

Порядок реєстрації транспортних засобів після внесених Кабміном правок зазнав низки змін — і найголовніші нововведення документу №1388 ми зараз розглянемо.

Автосалони при продажу зможуть самі реєструвати нові авто. Щоправда, це стосується лише тих автосалонів, які перебувають на обліку у Головному сервісному центрі МВС. До запровадження таких законодавчих змін покупці також зазвичай розраховували на те, що дилер запропонує авто прямо з номерними знаками і техпаспортом, проте це робилося завдяки тіньовим схемам, законної процедури для цього не було.

Якщо транспортний засіб новий або з інших причин не потребує технічної експертизи, документи на реєстрацію можна подавати через електронний кабінет водія чи Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Немає необхідності в огляді машини експертами в таких випадках:

А от при продажу машини, що належала якійсь особі чи організації, перереєстрація проводиться за вже звичною процедурою «переписування».

Нововведення у сертифікації автомобілів

За допомогою процедури сертифікації можна буде підтвердити відповідність машини вимогам правил та нормативів, що діють в Україні. Нові автомобілі можуть бути внесені до відповідного державного реєстру завдяки тому сертифікату, який видають виробники.

Новації в реєстрації, на думку експертів, можуть зробити ціну нових автівок більш доступною.

Для автомобілів з встановленим ГБО сертифікацію не відмінили, хоч автовласники дуже на це сподівалися. Процедура залишилася такою ж, як і була.

Заборонено переоформлювати машину на нового власника особам, внесеним до Єдиного державного реєстру боржників, а також видавати номери з однаковим змістом для встановлення на різних авто.

Не можна проводити автоматично першу реєстрацію автобусів, виготовлених на базі шасі, що були в експлуатації.

Нововведення, що запобігатимуть «скрутці» пробігу

Низка правок призначені для унеможливлення такого виду обману при реєстрації авто на юридичних осіб, оформленні лізингових та успадкованих транспортних засобів.

Заборонена самостійна збірка автомобілів. Адже досі у деяких випадках авто ввозили з мінімальним оподаткуванням у розібраному стані, в Україні збирали й продавали. Така схема не є дуже актуальною, адже правила ввезення авто останнім часом були лібералізовані.

З Порядку реєстрації ТЗ також були вилучені всі тимчасові фрагменти, що стосувалися спеціального порядку «легалізації євроблях».

Описані нововведення будуть запроваджені після опублікування тексту оновленого Порядку реєстрації ТЗ в офіційному виданні «Урядовий кур’єр».