Нововведення в порядку реєстрації автотранспорту

Придбані авто можна буде зареєструвати прямо в автосалоні, а електронний кабінет водія дозволить вирішувати чимало документальних питань.
Порядок реєстрації транспортних засобів після внесених Кабміном правок зазнав низки змін — і найголовніші нововведення документу №1388 ми зараз розглянемо.
Автосалони при продажу зможуть самі реєструвати нові авто. Щоправда, це стосується лише тих автосалонів, які перебувають на обліку у Головному сервісному центрі МВС. До запровадження таких законодавчих змін покупці також зазвичай розраховували на те, що дилер запропонує авто прямо з номерними знаками і техпаспортом, проте це робилося завдяки тіньовим схемам, законної процедури для цього не було.
Якщо транспортний засіб новий або з інших причин не потребує технічної експертизи, документи на реєстрацію можна подавати через електронний кабінет водія чи Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
Немає необхідності в огляді машини експертами в таких випадках:
- Реєстрація нового авто з нульовим пробігом;
- Встановлення ГБО;
- Видача номерних знаків;
- Вибракування машини;
- Оформлення документів для виїзду за межі України;
- Зміна анкетних даних власника машини.
А от при продажу машини, що належала якійсь особі чи організації, перереєстрація проводиться за вже звичною процедурою «переписування».
Нововведення у сертифікації автомобілів
За допомогою процедури сертифікації можна буде підтвердити відповідність машини вимогам правил та нормативів, що діють в Україні. Нові автомобілі можуть бути внесені до відповідного державного реєстру завдяки тому сертифікату, який видають виробники.
Новації в реєстрації, на думку експертів, можуть зробити ціну нових автівок більш доступною.
Для автомобілів з встановленим ГБО сертифікацію не відмінили, хоч автовласники дуже на це сподівалися. Процедура залишилася такою ж, як і була.
Заборонено переоформлювати машину на нового власника особам, внесеним до Єдиного державного реєстру боржників, а також видавати номери з однаковим змістом для встановлення на різних авто.
Не можна проводити автоматично першу реєстрацію автобусів, виготовлених на базі шасі, що були в експлуатації.
Нововведення, що запобігатимуть «скрутці» пробігу
Низка правок призначені для унеможливлення такого виду обману при реєстрації авто на юридичних осіб, оформленні лізингових та успадкованих транспортних засобів.
Заборонена самостійна збірка автомобілів. Адже досі у деяких випадках авто ввозили з мінімальним оподаткуванням у розібраному стані, в Україні збирали й продавали. Така схема не є дуже актуальною, адже правила ввезення авто останнім часом були лібералізовані.
З Порядку реєстрації ТЗ також були вилучені всі тимчасові фрагменти, що стосувалися спеціального порядку «легалізації євроблях».
Описані нововведення будуть запроваджені після опублікування тексту оновленого Порядку реєстрації ТЗ в офіційному виданні «Урядовий кур’єр».