Посвідчення водія

Посвідчення водія

Інспектор ДАІ має право тимчасово вилучити водійське посвідчення, але остаточне рішення виносить суд. Посвідчення вилучають, але не більше ніж на 3 місяці. І зробити це можуть за умови, що ви скоїли правопорушення за яке передбачено вилучення водійського посвідчення згідно КУпроАП.

У таблиці штрафів ДАІ можна подивитися за які порушення можуть позбавити прав на керування транспортним засобом. До таких порушень відносяться:

- Створення аварійної обстановки.

- Вчинення ДТП.

- Невиконання зупинки на вимогу інспектора ДАІ.

- Управління ТЗ у нетверезому стані.

- Вживання алкоголю після скоєння ДТП.

- Вживання алкоголю після зупинки вашого автомобіля співробітниками ДАІ.

- Відмова від проходження медичного обстеження на стан сп'яніння.

При вилучені посвідчення водія, складається протокол у двох примірниках. Співробітник ДАІ вносить запис у протоколі про вилучення водійського посвідчення. Після вилучення видається тимчасовий талон на керування транспортним засобом.

Протокол направляється до суду, а посвідчення буде знаходиться у ДАІ. Якщо суд не вирішив вас позбавляти водійського посвідчення, тоді вам треба віднести у ДАІ копію рішення суду, копію квитанції про сплату штрафу (якщо суд призначив штраф).

А у випадку якщо вас вилучать водійське посвідчення на рік, тоді повернути посвідчення можливо через рік після здачі іспитів в ДАІ. Посвідчення ще можуть повернути якщо за два місяці не було прийнято рішення по вашій справі, або якщо вашу справу закрили.