Оновлення ПДР: таксі можуть користуватися смугами для громадського транспорту

таксі пдр

Кабмін цього року вніс кілька правок до правил дорожнього руху, одна з яких звучить так:

«Водій таксі має право рухатися по дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеною відповідними знаками; може здійснювати посадку та висадку пасажирів у межах цієї смуги».

Це просто, логічно й зрозуміло, адже таксі і є фактично одним з видів громадського транспорту, ці авто пересуваються без заздалегідь визначеного постійного маршруту й здійснюють посадку й висадку пасажирів скрізь, де можуть на хвилинку припаркуватися.

Які авто мають право користуватися пільгами для таксі?

Закон України «Про автомобільний транспорт» дає чітке визначення, які саме авто мають право вважатися таксі. Зокрема таксі повинне мати візуальні позначки, що вказують на призначення автомобіля та спецобладнання:

Чимало сучасних автомобілів таксі не мають всього переліченого обладнання, зокрема практично не зустрічаються авто з ліхтарями на лобовому склі, які вказували б, чи вільна машина. А замість таксометра чимало водіїв використовують сучасні електронні гаджети. Незабаром до технічних пристроїв, до речі, має додатися касовий апарат. Замість шахівниці на авто нерідко наносять символіку служби таксі чи інші зображення.

Та найголовніше — на діяльність таксі має бути ліцензія і авто також має бути ліцензованим.

Чимало авто, які виконують функції таксі по факту, не відповідають цим стандартам, відповідно при зупинці патрульними до таких таксистів виникнуть претензії.

Найголовніший нюанс з перерахованих — наявність ліцензії.

90% таксистів є представниками нелегальних служб перевезення або ж таксують у статусі «бомбил».

На цю проблему звертали увагу у Верховній Раді вже не раз і законотворці сподіваються, що нововведення спонукатиме таксистів працювати легально.

Слід зазначити, що після запуску систем автофіксації порушень ПДР урядовці обіцяють запустити розпізнавання номерних знаків. У такому випадку неліцензоване авто на смузі для громадського транспорту автоматично отримає штраф за порушення ПДР.

Та суто батогом змінити ситуацію з нелегальними перевезеннями не вийде. Щоб перевізники працювали легально, необхідно законодавчо врегулювати роботу диспетчерських служб.

Парламенті попереднього скликання запропонував низку відповідних ініціатив, хоча жодна не стала законом. Нинішні законодавці законів, що стосувалися б цієї сфери, не приймали і навіть законопроєктів не пропонували.

Тож перед тим, як скористатися перевагами, які надає статус таксі, перевірте, чи відповідає ваше авто вимогам законодавства.

І щасливої вам дороги!