Перенавчання водіїв кожні п’ять років

Перенавчання водіїв

Міністерство інфраструктури склало документи щодо навчання та пере одичної перепідготовки водіїв, які здійснюють перевезення пасажирів та вантажу. Якщо ці зміни будуть прийняті, вони торкнуться водіїв, що керують вантажівками з дозволеною масою більше 3,5 тон та автобусами, в яких більше дев’яти місць.

Періодичність

Водії комерційних транспортних засобів підтверджуватимуть свою кваліфікацію та отримуватимуть належний сертифікат раз на п’ять років. Тривалість навчання залежить від того, є воно періодичним чи початковим. Заняття триватимуть від 35 до 248 навчальних годин. Одна навчальна година – 45 хвилин.

Вартість підвищення кваліфікації

Як пишеться в оприлюднених документах, водії витрачатимуть від 2500 до 7000 гривень. Для порівняння у Литві міжнародників навчають за цінами від 3600 до 39000 гривень на українські гроші.

Де проходитиме навчання

Навчальні центри можуть існувати на базі автошкіл, що мають або додатково купують належне обладнання або створюватися з нуля. З усіма вимогами до таких центрів можна ознайомитися у проекті МІУ.

Навчальна програма

У курсі чотири модулі. Кожен ділиться на окремі теми. У першому модулі йдеться про технічну будову автотранспорту та причепів, деталі економного керування, правила завантаження, поведінку в екстремальних ситуаціях. У другому вивчають документальне оформлення перевезень, транспортне законодавство, використання тахографів. У третьому модулі розглядається ринок перевезень, техніка безпеки на дорогах, страхування. Четвертий присвячується наданню домедичної допомоги.

У кожному курсі є теорія та практика. Учасники не лише слухатимуть лекції, а й користуватимуться тренажерами та стимуляторами. Це передбачено вимогами до навчальних центрів. Також навчання передбачає виконання вправ з керування тим чи іншим транспортним засобом.

Як проходить іспит

На курси з підвищення кваліфікації йдуть водії, що вже мають посвідчення з певними категоріями. Отже, вони володіють практичними навичками. Складати доведеться лише письмовий тест. У кожному білеті 60 питань з чотирма варіантами відповідей. Щоб успішно скласти іспит, слід правильно відповісти на 60% всіх запитань. До екзамену допускаються водії, які пройшли всі заняття за програмою та підтвердили це документально.

Результат

Успішно склавши тест, водії отримують свідоцтво професійної компетенції (СПК) та кваліфікаційну картку водія (ККВ). Другий папір більш знаний, як код 95. Ці посвідчення будуть дійсними протягом п’яти років.