Водіння у нетверезому стані стане кримінальним правопорушенням

Водіння у нетверезому стані

Закон, який переносить водіння в алкогольному сп’янінні з адміністративних правопорушень у кримінальні вже опубліковано. Верховна рада ухвалила його ще в листопаді минулого року. Лише у 2019 року він потрапив на стіл президента і був підписаний. Що зміниться у житті водіїв?

Законослухняним новий закон принесе лише користь та безпеку. Адже на дорогах стане менше потенційно небезпечних автолюбителів. Тим же, хто сідає за кермо, хильнувши чарку для більшого куражу, слід мати на увазі, що відповідати за це доведеться не за відомою 130-ю статтею адміністративного кодексу, а за новою статтею №286-1, яка з’явиться в кримінальному.

Перше порушення каратиметься штрафом у розмірі від 17000 до 34000 гривень та позбавленням посвідчення терміном до трьох років. Йдеться про керування під дією алкоголю чи препаратів, що знижують концентрацію, відмову від перевірки на стан алкогольного чи подібного сп’яніння, передачу керування нетверезій особі, вживання алкоголю чи інших заборонених речовин після аварії чи зупинки на вимогу полісмена.

Повторно здійснивши якесь порушення з наведеного переліку, слід платити штраф до 51000 гривень. Права керувати авто такий порушник позбавляється на термін до трьох років.

Закон про внесення поправок у деякі законодавчі акти щодо спрощення досудового розслідування подібних правопорушень набуде чинності 1 січня 2020 року.