У ПДР України внесено зміни щодо авто страхування

зміни щодо авто страхування

У правилах дорожнього руху зафіксовано норму, відповідно до якої водії можуть надавати електронні версії договорів страхування. У 2018 році з’явилися електронні страхові поліси, які стало можливо оформити через Інтернет, без відвідування офісу страхової компанії.

Тоді ж повідомили, що перевірка патрульними чинності автоцивілки може здійснюватися за допомогою планшетів. Однак на практиці верифікація віртуального страхування викликала чимало труднощів, а правила дорожнього руху не містили жодної згадки про якісь електронні поліси.

Тепер у пункті 2.1 ПДР міститься інформація про те, що водій може використовувати електронний страховий поліс нарівні з паперовою версією. Ознайомимося зі зміненою частиною правил дорожнього руху.

«2.1. Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

(…)

ґ) чинний страховий поліс (страховий сертифікат «Зелена картка») про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення)».

Водіям слід взяти до уваги, що тільки в разі наявності інформації про укладення договору у центральній базі даних моторного страхового бюро електронний поліс автоцивілки може вважатися чинним. Щоб самостійно перевірити наявність та чинність авто страхування на конкретний ТЗ, слід зайти на сторінку МТСБУ.