За кермом закурив – 3500 гривень заплатив. Жбурнув недопалок з вікна – 700 гривень

Штрафи у Польщі

Такі стягнення можуть спіткати українських водіїв, які подорожують через Польщу автотранспортом.

Поки погода ще дозволяє, а черги біля шлагбаумів пропускних пунктів не такі густі, автомобільна безвізова подорож гостинною Європою може подарувати море позитивних емоцій. Але, щоб не зіпсувати собі та оточуючим поїздку, перетнувши кордон, слід мати на увазі деякі місцеві правила. Не сумніваємося, що ви будете їхати на припустимій швидкості, нікого не підрізатимете та не перетинатимете лінії суцільної розмітки.

Ще не народилася людина, якій вдалося б підкупити місцеву поліцію та уникнути чималого штрафу. У західних країнах є ще деякі особливості водіння, про які варто знати, щоб не розлучитися з чималою сумою. Розповідаємо про них на прикладі Польщі.

Місцеві правила забороняють водієві автомобілю, в якому присутній хоча б один пасажир, палити в салоні звичайні та навіть електронні сигарети. Порушення цієї заборони карається штрафом в 50 злотих, що дорівнює 350 гривень. Якщо автівка зареєстрована на компанію, взята напрокат чи належить лізинговому підприємству, штраф зростає до 500 злотих (3500 гривень).

Водій, що відволікався на сигарету та здійснив небезпечний маневр, мусить заплатити 200 злотих або 1400 гривень. Якщо водій або пасажир вкине з вікна недопалок, йому доведеться позбавитися 100 злотих або 700 гривень.

Ви можете з іронічною усмішкою прочитати цю статтю, а потім сісти за кермо з цигаркою в одній руці та телефоном у другій. Адже так роблять всі. Але слід пам’ятати, що євроінтеграція – це не стільки домовленості між політиками, скільки робота кожної окремої людини над собою.