В Україні посилюються санкції за порушення правил перевезення дітей

перевезення дітей

У парламенті з’явилася ще одна законодавча ініціатива, що стосується дорожнього руху. Розглядатимемо документ №10130. Якщо він стане законом, то порушення правил перевезення дітей каратиметься штрафами. Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, дані ВООЗ свідчать, наявність спеціальних дитячих авто крісел зменшує ймовірність летальних наслідків серед дітей у ДТП до 80%.

Як видно з результатів дослідження компанії Ipsos, лише 12% водіїв перевозять дітей віком до 6 років в авто кріслах. Для старших дітей авто крісла майже ніколи не застосовуються. В той же час у західноєвропейських країнах цей показник досягає 93-97%.

Пояснювальна записка містить інформацію про штрафи в деяких державах за перевезення дітей без спеціальних засобів. У Польщі за порушення відповідної частини ПДР доведеться заплатити € 35, у Чехії – 78, у Німеччині – 60, в Естонії штраф сягає 400 євро.

Якщо в Україні законопроект №10130 буде прийнято, штраф за перше порушення в році становитиме 510 гривень. Друге обійдеться вже у 850 гривень. Контролювати дотримання водіями цієї частини ПДР буде поліція.