Кримінальна відповідальність та оновлені штрафи за водіння в нетверезому стані

оновлені штрафи

22 листопада 2018 року український Парламент ухвалив у цілому проект закону №7279-д, яким передбачено низку змін у законодавчому полі, серед яких не останнє місце посідають зміни, які стосуються водіїв автомобільного транспорту.

Тепер має минути три місяці після офіційної публікації щодо змін у ЗМІ, щоб вони вступили в законну силу.

Законопроект передбачає зникнення з Адміністративного кодексу частини статті під номером 130, яку раніше застосовували для осіб, які перебували за кермом в стані алкогольного сп’яніння.

Зважаючи на зміни, тепер подібне порушення буде кваліфікуватися за Кримінальним кодексом. Для цього у кодекс додадуть статтю під номером 286-1.

Зокрема, законопроектом №7279-д передбачено, що в разі відмови водія пройти перевірку на ступінь сп’яніння (алкогольного, або подібного йому, яке досягається вживанням препаратів, що здатні знизити увагу та чіткість і швидкість реакцій), передачі керування автомобілем особі, яка має характерні ознаки сп’яніння, а також вживання спиртних напоїв чи наркотичних речовин після здійснення дорожньо-транспортної пригоди чи зупинки на вимогу поліцейських, на порушника накладається штраф, який складатиме від 17 до 34 тисяч гривень. Крім того, подібні порушення тягнуть за собою позбавлення водійського посвідчення на термін до 3 років.

Факт повторного вчинення будь-якого з перелічених вище порушень буде каратися штрафом у розмірі 51 тисяча гривень, при чому водійських прав порушник позбудеться на термін від 2 до 3 років.

Нагадаємо, що чинності зміни набудуть тільки через 3 місяці після офіційної публікації відповідного закону, в основі якого буде законопроект №7279-д.