Поліція розпочала контроль швидкості руху

Поліція розпочала контроль швидкості руху

Віднедавна патрульним надали в користування радари лазерного типу TruCam, які піддавалися неодноразовій сертифікації. Тож, засоби для здійснення дистанційної процедури вимірювань швидкості повертаються до вжитку на території України. За інформацією УНІАН, що посилається на слова директора Департаменту комунікацій Міністерства Внутрішніх Справ А. Шевченка, вже зараз патрульним надають у користування пристрої з багатим функціоналом під назвою TruCAM.

Чому «ТруКам» не є просто радаром?

Пояснення дуже просте – крім прямого призначення з вимірюванням швидкості цей прилад може допомогти зафіксувати порушення ПДР іншого порядку. Це стало реальним завдяки функціям відео- і фото фіксації, які притаманні пристрою. Дані підлягають збереженню на захищеному носії, крім цього, для кожного відзнятого матеріалу передбачено фіксацію точного часу та координат місцевості, де перебував в конкретний момент пристрій.

Для того, щоб виміряти швидкість, TruCam передбачає використання лазерного променя (ні в якому разі не радіохвилі), тому він проблематично ловиться за допомогою радар-детектора, бо промінь буде направлений виключно на конкретний автомобіль. Заміри можливо зробити вже починаючи з відстані близько 1 200 метрів.

Але приписувати водіям ті порушення, які здійснив хтось інший, не вийде – після фіксації неприпустимої швидкості прилад в автоматичному режимі знімає на фото автомобіль (відстань – приблизно 70 метрів). На знімок вдруковуються:

Видалення даних з TruCAM-а в польових умовах (перебуваючи на дорозі), вручну абсолютно неможливо.