Українцям слід приготуватися до зустрічі з евакуаторами, листами щастя та інспекторами з паркування

Українцям слід приготуватися до зустрічі з евакуаторами

27 вересня 2018 року вступив в силу закон «Про реформування сфери паркування ТЗ». Спливли півроку, дані власникам автомобілів на підготовку до виконання норм цього закону. Відтепер водії та власники машин відчують численні зміни. Віднині за дотримання правил здійснення парковка стежитимуть інспектори муніципального спрямування. Ці інспектори отримали законні права на застосування евакуаторів. Щоправда, для цього є чітко визначені ситуації.

Муніципальні інспектори будуть фіксувати недотримання правил, не зважаючи на відсутність водіїв. Процес буде здійснюватися з використанням визначених гаджетів – смартфонів або планшетів, які спеціально для цього матимуть захист з використанням програмного забезпечення.

Планується поява «тікетів» в області поверхні вітрового скла. Таким чином власників автомобілів будуть повідомляти про фіксацію порушення. Але і це ще не все – папірці з текстами постанов будуть надсилатися порушникам за допомогою поштових відправлень. Адресою буде місце проживання фактичних власників автомобілів.

Отже, вже впродовж кількох діб після вступу закону в силу, водії та власники машин можуть почати отримувати так звані «листи щастя».

Порядок нарахування штрафів

Щодо порядку, за яким будуть сплачувати штрафи порушники. Але поспішаємо запевнити, що плітки про те, що штрафи піднімуться в 20 разів, не стали дійсністю. В дійсності все буде з точністю до навпаки – буде введений період, що характеризується як пільговий: впродовж десяти днів за банківськими розрахунками можна буде сплачувати суму, меншу вдвоє за призначену. В разі такої сплати постанову законно вважатимуть виконаною.

Після закінчення десятиденного періоду вступають в силу ті штрафи, розміри яких були встановлені раніше. Тобто, доведеться сплачувати ті суми, які сплачували за таке порушення водії впродовж усіх попередніх років.

Зміни стосуються тільки тих випадків, у яких водій ігнорує те стягнення, яке на нього наклали. З настанням 31 календарного дня після того, як постанова була виписана, справа автоматично передаватиметься в органи виконавчої служби. Цей випадок передбачає зростання суми витрат та часові рамки, відведені для повного вирішення питання.

Станом на сьогодні немає достеменної інформації про рівень підготовки місцевих влад до вступу в силу нового законодавчого акту. Невідомо, чи по всіх місцевостях України з’являться інспектори з паркування з настанням 27 вересня.

Але прогнозів уже й не потрібно – найближчі дні покажуть, як ситуація розвиватиметься насправді. Одне можна сказати точно – водіїв, які дотримуються правил, зміни точно не стосуються. А ті водії, які за звичкою паркуються неправильно, або ненадовго, мають перейти в розряд законослухняних, або бути готовими до непередбачуваних витрат, які цілком можуть складати суму місячного бюджету родини.

Тож, радимо завжди дотримуватися правил та бути в ладу з законом – тоді жодні листи щастя до Вас не приходитимуть.