Підвищення штрафу за не пристебнутий ремінь безпеки до 850 гривень – можлива реальність

Підвищення штрафу за не пристебнутий ремінь безпеки

Законопроект з відповідною ініціативою вже зареєстрований у Верховній Раді України. З нашого заголовку ясна суть пропозиції, внесеної в парламент. Але відкиньмо гнівні коментарі, і погляньмо на статистику. Згідно опитування, яке проводили в дослідницькій компанії «Ipos», цілих 66 відсотків українців схвально ставляться до можливого підвищення ступеня відповідальності за недостатню увагу до ременів безпеки.

Така інформація міститься в поясненні до законопроекту під номером 8492. Своєю чергою, за даними спеціалістів ВОЗ, за допомогою ременів безпеки рятуються близько половини життів людей, які потрапили в небезпечну ситуацію на дорозі. Проведена кампанія під назвою «За безпечні дороги» засвідчила, що в Україні найбільш низький рівень в Європі в питанні використання ременів безпеки. За їх результатом, в Україні всього-на-всього 15% автомобілістів вважають за потрібне пристебнутися ременями безпеки. Натомість в Польщі ця цифра сягає 96%, а у Франції – 99%.

Для повного розуміння ситуації з підвищенням штрафу приведемо ще цифри. Нижче – розміри штрафних санцій за невикористання ременів безпеки:

Не зайвим буде зазначити, що штрафи накладаються не тільки на самих водіїв, але і з кожного з присутніх в автомобілі пасажирів.

Україна в цьому питанні «пасе задніх» - у нас штраф за ігнор ременя безпеки дорівнює всього 51 гривні.

Якщо ухвалять законопроект, то штраф за невикористання ременів безпеки в Україні складе 850 гривень, що дорівнює всього 27 євро. Але штрафи – це не головна причина користуватися ременями безпеки. Головним для водіїв має бути життя і здоров’я, як своє, так і пасажирів.