Оформляємо на себе авто, придбане за довіреністю

Оформляємо на себе авто, придбане за довіреністю

Матеріал являє собою покрокову інструкцію в такій справі, як оформлення автомобіля, який був куплений «по довіреності».

Цьогоріч «запрацює» закон, який дозволяє оформлення штрафів за відсутності власників автомобілів. В переліку порушень, які підпадають під дію закону, є досить багато ситуацій. Ці порушення можуть фіксуватися і в ручному режимі, і в автоматичному. Автоматичний режим передбачає фотофіксацію.

Але найбільш неприємним для водіїв стає той факт, що листи з повідомленнями про порушення направлятимуться не порушнику, а юридичному власникові машини. Звісно, якщо в техпаспорті фігурує прізвище людини, яка перебуває за кермом, проблеми не виникає. Але якщо машина куплена методом оформлення довіреності, або при купівлі-продажу просто було передане свідоцтво про реєстрацію новому власнику, майже гарантовано виникнуть проблеми.

Людина, яка стає винуватцем одного чи кількох порушень навіть не здогадується про те, що на машині «повисли» штрафи. Про це буде поінформований юридичний власник автомобіля. Якщо впродовж місяця з дня отримання постановою сили штраф залишиться несплаченим, справа автоматично передається в органи виконавчої служби. При цьому, автомобіль стане «відомим» і гарантовано потрапить в базу поліції, де обліковуються порушення.

Висновком стане той факт, що про проблеми водій може дізнатися в найнеочікуваніший момент, коли перебуватиме в дорозі. Явище неприємне, коли зупиняє поліція і повідомляє прикрі новини. В іншому варіанті розвитку подій може бути ще гірше: юридичний власник автомобіля може, отримавши гору листів, анулювати довіреність або по-іншому розпорядитися транспортним засобом.

Є варіант реєстрації в поліції фактичної адреси водія, який купив авто по довіреності. Тоді «листи щастя» будуть надходити виключно йому. Але це не вирішує проблеми повністю, оскільки юридично машина все одно належатиме іншій особі. Це не та ситуація, де варто ризикувати, і тому краще все облаштувати правильно. Тим більше, що процес реєстрації не є дуже дорогим і не вимагає великих зусиль.

Етап 1

Спробуйте зв’язатися з юридичним власником машини. Якщо ж Ви загубили його номер, або він також не є власником автомобіля, оскільки в техпаспорті фігурує інше прізвище, впадати у відчай не варто. Вихід є і з подібної ситуації.

Якщо угода була оформлена методом «довіреності», то зміст паперу треба уважно дослідити. Там має бути адреса людини, яка довірила Вам автомобіль. Навіть якщо транспортний засію змінив не одного власника, довіреності на руках немає, а знайти людину, чиє прізвище фігурує в техпаспорті неможливо, є ще один варіант послідовності дій.

Цей варіант передбачає пошук власника автомобіля, «озброївшись» базою даних МВС. Щоб отримати конфіденційну інформацію про власника автомобіля треба заручитися його дозволом і заплатити 61 гривню.

Якщо ж не спрацює жоден з варіантів, то є можливість того, що власник сам розпочне Вас шукати, отримавши вперше повідомлення про порушення. Можливо, зустріч не буде приємною, але все одно вона є запорукою встановлення контакту.

Етап 2

На цьому етапі треба домовитися про оформлення автомобіля на Вас. Спробуйте довести юридичному власникові, що переоформлення не буде дуже затратним ні в плані фінансів, ні по часових рамках. Навпаки, власникові вигідно переоформити автомобіль, щоб не отримувати чужі «листи щастя» з сумами штрафів.

Варто нагадати, що сучасне законодавство не передбачає прив’язку до місця, де зареєстрований власник машини. Для зняття транспортного засобу з обліку можна звертатися в будь-який відділ МВС.

Якщо є можливість переоформити авто одразу під час зустрічі, скористайтеся цією можливістю. Якщо ж власник автомобіля живе дуже далеко, то радимо діяти так:

«Транзитний власник» необхідний тому, що навіть, коли є «довіреність на все», Ви зможете легко зняти машину з обліку, а от продати її собі – категорично неможливо. «Транзитний власник» допоможе зняти машину з обліку в СЦ МВС, але, крім цього, він матиме право підписати угоду купівлі-продажу від імені юридичного власника автомобіля.

Етап 3

На цьому етапі і відбувається, власне, оформлення автомобіля на нового власника. Всі особи, задіяні в цьому процесі, повинні мати при собі:

Крім того, для переоформлення знадобляться свідоцтво про реєстрацію машини і автомобіль, який переоформлюється.

Далі порядок дій такий:

Після всіх процесів, описаних вище, спеціаліст експертної служби огляне автомобіль. Далі послідує зняття автомобіля з обліку (ціна даної процедури – 350 гривень). Після цього машина ставиться на облік уже на прізвище нового власника (ціна – близько 520 гривень). Номерні знаки на автомобіль будуть видані з прив’язкою до того регіону, де Ви прописані. Вся процедура може зайняти всього кілька годин, максимум – три.

Податки на продані автомобілі

Не оподатковується тільки продаж одного автомобіля за обліковий рік. Якщо на продаж виставлений ще один (або два) автомобілі (мотоцикли чи мопеди), то продавець сплачує 5% НДФО і 1,5% нещодавно призначеного військового збору.

Обираючи «транзитного власника», обов’язково врахуйте цей нюанс і поцікавтеся, чи не продавав він у цьому році якусь нерухомість.

Етап 4

Повноцінне володіння машиною на законній основі.

Коли переоформлення доходить логічного кінця, машина переходить у повну Вашу власність. Тепер ви, як повноцінний власник, можете сміливо розпоряджатися транспортом. Тепер можна поставити машину як запоруку платоспроможності по кредиту, або продати її третій особі. Крім того, на переоформленому транспорті можна сміливо їхати за кордон. Більше того, після переоформлення можна не переживати, що в разі фіксації порушення на дорозі інформація про Ваш штраф не дійде до сторонньої особи.