У Швеції почав діяти закон, який дозволяє забороняти автомобілі на дизельному паливі

У Швеції почав діяти закон, який дозволяє забороняти автомобілі на дизельному паливі

В населених пунктах Швеції у 2020 році почнуть діяти обмеження на проїзд автомобілів, які мають дизельні двигуни. Право забороняти, або вводити обмеження на проїзд таких авто в Швеції отримані містами і муніципалітетами. Відповідне повідомлення з’явилося у виданні «The Local». Нагадаємо, що раніше подібне право отримали представництва місцевої влади у Німеччині.

Для відповідних обмежень або заборони проїзду будуть об лаштовані «екологічні» зонування. В такі зони з 2020 року не зможуть в’їжджати автомобілі з дизельними двигунами. В’їжджати у подібні екологічні зони зможуть тільки машини, які за економами відповідають Євро-5. При цьому, уже 1 липня 2022 року проїжджати по «екозонам» зможуть тільки машини класу Євро-6.

Крім того, за новими правилами будуть їздити і автомобілі, що працюють на бензині. Так, в «екозонах» буде дозволена експлуатація таких автомобілів, якщо вони мають відповідність до вимог Євро-5 (рік випуску після 1999 року).

Але часткові заборони проїзду для дизельних автомобілів – це ще не всі заборони, які ухвалені новими законами. Проїзд по так званим «екологічним зонам» буде неможливим для авто на «викопному» паливі. Їздити по таким зонам зможуть:

Швеція стала далеко не першою країною, яка ввела право забороняти в’їзд у міста відповідним автомобілям. Вже повідомлялося про те, що окремі німецькі міста (Гамбург і Штутгард) уже навіть озвучили дати, після яких буде діяти заборона проїзду для дизельних автомобілів.

Все вищесказане означає, що дизельні автомобілі скоро впадуть у ціні і стануть наводняти ринок країн Європи, у яких не діють жодні заборони на проїзд. Україна, до речі, у їх числі. Зовсім скоро машини без Євро-5 і Євро-6 будуть продані іншим власникам з тих країн, де не ввели в дію заборону проїзду.