В Україні можуть почати позбавляти волі на термін до 12 років за використання сканерів сигналізації автомобілів

використання сканерів сигналізації автомобілів

У Верховній раді України зареєстрували документ законопроекту, який передбачає за допомогою змін Кримінального кодексу України запровадження кримінальної відповідальності за угон автомобіля з використанням спеціальних приладів для втручання в функціонування систем охорони.

Прогрес в створенні охоронних систем стрімко розвивається – виробники автомобілів цілеспрямовано ведуть до досконалості засоби захисту транспортних засобів від крадіжок. Сьогодні існують іммобілайзери, які здатні заблокувати функціонування двигуна, або здатні зробити недосяжним процес руху машини за відсутності «своїх» ключів чи карти, оснащеної чіпом.

Але і крадії автомобілів вдосконалюють засоби для нівелізації роботи сигналізацій. Для того, щоб відчинити машину без її «рідних» ключів, а також, щоб запустити двигун, зловмисники користуються емуляторами для «обходу» захисних систем. Ці пристрої здатні зімітувати функціонування брелоків з передатчиками. Деякі пристрої здатні до послідовного підбору коду.

При наявності якісної системи захисту крадії використовують також покращені засоби. Так звані код-граббери. Це – пристрої, які є радіоприймачами з наявністю дешифраторів. Такі засоби можуть перехоплювати сигнал, який передається брелками штатного типу. Для цього треба перебувати на невеликій віддалі від авто. Такі пристрої можуть зімітувати особливості передачі кодів, і система сприймає імітацію як роботу штатного брелка. Такий спосіб крадіжки не передбачає помітності крадія. Навіть якщо почується звук сигналізації, крадія вирахувати не завжди вийде – причин для спрацювання охоронної системи може бути багато.

На радість водіям і власникам автомобілів, нині вдосконалюється законодавча сфера. Так, зареєстрований у ВРУ законопроект, який при ухваленні стане «нещасливим» для крадіїв машин. Особливо це буде стосуватися осіб, які використовують для крадіжки авто засоби електронного типу.

В Кримінальний кодекс України запропоновано внести низку суттєвих змін, які будуть передбачати особливу кваліфікацію злочинів, які стосуються крадіжок за допомогою спеціальних засобів для виконання втручань в системи охорони. Крім того, законопроект передбачає підвищені міри у відповідальність за злочин.

Крім того, солідний термін (від 5 до 8 років) ув’язнення чекає на зловмисників, які:

Крім того, в таких випадках можлива конфіскація майна. Зокрема, майно конфісковуватимуть за умови, що вкрадене авто має вартість 1700-4250 гривень. Дорожчі авто передбачають триваліший термін ув’язнення – за машину вартістю від 4250 гривень «відсидіти» доведеться від 7 до 12 років. Конфіскація майна також передбачається.

Відповідний проект закону «Про внесення змін в Кримінальний кодекс України щодо незворотності покарання за окремі злочини проти власності, безпеки руху та експлуатації транспорту» сьогодні перебуває в статусі «зареєстрованих у ВРУ. Станом на зараз проект закону проходить розгляди в комітетах профільного типу Верховної Ради.