Оформлення ДТП без присутності поліції

Оформлення ДТП без присутності поліції

Матеріал містить покрокову інструкцію щодо оформлення Європротоколу без виклику поліціантів.

Першочергово побажаємо всім без виключення водіям їздити нашими дорогами без неприємних сюрпризів та аварій. Але, як би ми того не хотіли, уникнути ДТП всім без виключення не є можливим. За статистикою, в Україні відбуваються аварії кожні 3 хвилини, і це тільки офіційна цифра. Якщо зважити, що багато водіїв уникають виклику поліції, ця цифра може збільшитися в рази.

Зазначимо, що оформлення ДТП без виклику поліції не є справою «поза законом». Навпаки, сьогодні це досить поширене явище. Порушенням закону є тільки втеча з місця аварії, але якщо учасники змогли домовитися і вирішити проблему без участі патруля, це тільки на краще.

Є три варіації поведінки при ДТП:

Саме третій варіант стане причиною обговорення в даному матеріалі.

Цей варіант передбачає офіційну фіксацію аварії, при тому, що матеріальні втрати зведуться до мінімуму для винуватця ДТП, а постраждалий отримає відповідну компенсацію збитків. Зазначимо, що така фіксація ДТП допомагає отримати гарантію, що через певний час хтось один з учасників аварії не заявиться до поліції з ідеєю отримати максимальну грошову винагороду при тому, що винуватець уже сплатив за збитки. Іноді водії таким нечесним способом можуть отримувати подвійну компенсацію – вперше за домовленістю з винуватцем і вдруге – на вимогу поліції.

Отже, навчимося оформлювати ДТП без виклику поліції. Перш за все завважимо, що таке оформлення стає можливим виключно при наявності поліса страхування. Обов’язково зверніться до офісу компанії страхування з метою отримання безкоштовного бланку Європротоколу. Є унікальна можливість оформлення Європротоколу в електронному вигляді, про що ми розповімо окремо.

Для того, щоб самостійно оформити ДТП, треба знати про критерії, які роблять можливим цей процес:

Якщо всі ці умови дотримані, можна починати оформлення Європротоколу.

Заповнення бланку Європротоколу в паперовому варіанті

Перш за все, треба скористатися будь-якою наявною фотокамерою, щоб зафіксувати все на місці ДТП. Треба зробити якомога більше знімків, які будуть прив’язані до місцевості ( важливо знімкуватии тротуари, розташування стовпів, відповідні дорожні знаки тощо). Крім того, треба зазняти сліди гальмування, болото, яке може обсипатися під автівкою внаслідок сильного удару, особливості покриття дороги (ями та дефекти). Пошкодження, які з’явилися внаслідок ДТП на машині, фотографують останніми.

Обов’язково зафіксуйте останній часовий проміжок на відео реєстраторі, якщо такий є в автомобілі. Таку ж процедуру повинен виконати і другий учасник аварії. Після цього слід накреслити на окремому аркуші паперу схему, відповідну до означеного ДТП. Таку схему переносять згодом в означене поле бланку Європротоколу. Тільки після всіх цих дій транспортні засоби прибираються з дороги. За можливості треба спробувати знайти свідків аварії та отримати від них пояснення щодо побаченого. Координати свідків слід записати у місці, позначеному як «поле № 5».

Після цього слід заповнити власне Європротокол. Інструкція до заповнення, яка є десь в одному пакеті з угодою ОСАГО, допоможе внести всі дані правильно у відповідні поля. Слід наголосити, що виправлень у Європротоколі допускати не можна – тому треба уважно поставитися до заповнення всіх полів. Хоча, це не є важкою справою, оскільки в поля треба вписувати конкретні відповіді на конкретні питання. Якщо з якоїсь причини Ви внесли неправильні дані, бланк треба замінити і заповнити повторно. Є можливість потренуватися, заповнивши навчальний бланк, який можна завантажити за допомогою інтернету.

Заповнений бланк Європротоколу слід розділити на дві частини, при цьому кожен з учасників ДТП отримує свій екземпляр. Розділити пакет можна тільки після підписання Європротоколу.

Із заповненим листом треба з’явитися в страхову компанію впродовж трьох діб після пригоди.

Оформлення аварії в електронному протоколі

Така дія можлива при наявності хоча б у однієї сторони смартфона, планшета чи ноутбука. На девайсі повинна бути фотокамера. Також, не вийде обійтися без доступу до інтернету. Обоє водіїв повинні мати увімкнуті телефони. В електронному вигляді можна завантажити демо-версію, яка допоможе ознайомитися з особливостями заповнення електронного Європротоколу.

На сторінці оформлення Європротоколу треба методично ввести всі дані, які стосуються ДТП. Для оформлення доведеться сфотографувати місце аварії та водійські посвідчення обох сторін. Також знадобляться свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, які теж треба сфотографувати. При заповненні електронного бланку можна зняти на фото власноруч накреслену схему ДТП, або обрати з числа типових схем.

В тому разі, якщо з якоїсь причини електронне повідомлення про ДТП не вдасться надіслати, система видасть відповідний результат і проінформує власників авто про помилку. При цьому система зазвичай пропонує заповнити паперовий бланк, або викликати на місце події поліцейських.

Щодо часу, який знадобиться на заповнення електронного Європротоколу, то водіям доведеться витратити всього 7-10 хвилин.

Насамкінець нагадаємо, що ті з учасників ДТП, які оформили Європротокол, звільнені від необхідності викликати поліцію. Крім того, такі водії звільнені і від адмінвідповідальності за участь в ДТП, що призвело до пошкодження автомобілів (відомо, що це може бути штраф 340 гривень або позбавлення права управління авто терміном від 6 до 12 місяців).