Новий закон про паркування

Новий закон про паркування

Новий закон Верховної Ради щодо порушень парковки прийнятий в цілому. Чого чекати водіям від нововведень, окреслених законопроектом №5364 21.12.2017? По-перше, документом передбачене необхідне введення так званих «інспекторів паркувального простору» та можливість накладення штрафу за фотографією. Якщо інспектори матимуть повне право оформлювати постанови щодо порушення правил парковки, то «штраф по фотографії» накладається за наявності двох фото фіксуючих документів. Отже, дві фотографії з неправильно припаркованим авто (або докази того, що стоянка не оплачена в належній мірі) дають право на винесення постанови за порушення.

Якщо ж автомобіль зареєстрований за кордоном, відповідальність за порушення, зокрема, буде лягати і на власників ТЗ, керівників окремих фірм, або й осіб, що ввезли авто в межі митних кордонів України.

Автофіксація порушень встановлених правил зупинки, паркування або й стоянки цим новим законом дозволена в повній мірі. Крім того, в документі зазначено, що в фактично при всіх подібних порушеннях дозволена евакуація автомобіля (вже навіть без рішення поліції, а за вимоги «інспектора паркування»). В інших випадках, окрім евакуації, порушникові залишатимуть повідомлення – «тікет» на поверхні лобового скла.

Цікаво, що новий закон, серед іншого, повертає ще й «листи щастя». І навіть якщо водій змінив місце проживання, чи просто не з’являвся тривалий час додому, лист-постанова вважатиметься такою, що дійшла до адресата з того моменту, коли повернеться в той орган, який її оформив.

Новий закон вже встиг отримати масу зауважень і критики професіональних юристів, журналістів та Головного науково-експертного управління Верховної ради й ряду громадських організацій.

Отже, на друге читання буде винесений документ з понад трьома сотнями поправок від народних депутатів. А ми, тим часом, шукатимемо підводні камені в «5364» та інформуватимемо власників автомобілів про те, чого їм варто чекати через півроку.