Кабмін офіційно оголосив зміни в законодавстві – дійсні права до 2-років і 2-х порушень

Кабмін офіційно оголосив зміни в законодавстві – дійсні права до 2-років і 2-х порушень

Водійське посвідчення, отримане власником ТЗ вперше, незалежно від джерела його походження (складання іспитів в автошколі чи СЦ МВС), або й після отримання посвідчення вдруге після серйозного порушення згідно закону, вдруге, відтепер буде дійсним лише два роки. Впродовж цього періоду водій зобов’язаний виявити майже віртуозну акуратність і законослухняність, аби отримати посвідчення вже на 30 років. В тому разі, якщо будуть зафіксовані порушення Правил дорожнього руху з його боку, і їх число перевищуватиме або дорівнюватиме трьом, доведеться заново «здавати на права».

Нововведення в ПДР здійснюється внаслідок постанови Кабміну №885-2017. Текст цієї постанови свідчить про внесення змін до «Положення про порядок видачі водійських посвідчень». Цей же документ регламентує дозволену швидкість для ТЗ тих водіїв, які мають так звані «тимчасові» посвідчення – до 70 км/год. Насправді ж у тексті постанови дублюється формулювання вимог тих же ПДР: «водієві, що має стаж керування ТЗ до 2-х років за межами населених пунктів дозволяється їздити зі швидкістю не більше 70 км/год» (пункт 12.6 «б»). Загалом, відповідно до Положення 340-1993, водіям радять «перечекати», тоді як в ПДР ясно вимагається стаж, який мають підтверджуватися наявність автомобіля у власності чи трудового договору, в якому прописаний статус «водій», тощо.

При аналізі дії обох вищезгаданих документів можна зробити висновок, що водієві-новачку можна просто не починати водіння до того терміну, як спливуть 2 роки. Тоді він, відповідно, нічого не порушить і зможе отримати водійське посвідчення на 30 наступних років. Проте, для такого вирішення питання необхідний стаж водіння, аби зняти обмеження руху до 70 км/год, чітко прописане в Правилах.

Але скептики зазначають: по факту, перевіркою стажу прості патрульні навряд чи займатимуться. Наявністю досвіду водія можуть поцікавитися хіба що в суді, коли проходить розгляд обставин ДТП. Крім того, навіть техпаспорт, наявний у водія, не доводить того, що саме ця людина і саме впродовж такого періоду керувала автомобілем. Довести, що саме ця людина була за кермом впродовж означеного терміну, неможливо.

Втім, всі ці подробиці не міняють факту: якщо власник тимчасових прав не зробив жодного порушення, в Сервісному центрі МВС йому зобов’язані видати посвідчення на право керувати автомобілем впродовж 30 років без повторного складання іспиту. При наявності порушень від 3 і більше, водієві неодмінно доведеться знову складати іспити, отримувати права «тимчасового типу» і знову дотримуватися умов обмеження швидкості для «новачків», а саме – 70 км/год.

Ті ж водії, чиє порушення кваліфікується не простою «адмінкою», а як таке, що серйозне, не уникнути позбавлення прав. Посвідчення знищать у Сервісному центрі МВС того міста, яке є найближчим водієві за пропискою. Отже, для тих водіїв, які втратили права, їх повторне отримання не змінюється. Водії ж, які вперше отримали посвідчення, його заміна буде проводитися на усталених умовах, проте із відміткою про строк дії втрачених прав.