Зміни в ПДР щодо обмеження швидкості руху і підготовка до збільшення штрафів

Зміни в ПДР щодо обмеження швидкості руху і підготовка до збільшення штрафів

Уже з першого дня нового 2018 року – 1 січня – набуде чинності ряд змін в Правилах дорожнього руху. Зокрема, йдеться про обмеження припустимої швидкості руху в межах, означених населеним пунктом, до 50 км/год. Нагадаємо, що відповідна постанова Кабінету міністрів під номером 883 була ухвалена 10 листопада 2017 року.

За проектом відповідних змін, водії будуть змушені знижувати швидкість руху свого транспортного засобу до 50 км/годину в межах населених пунктів – тобто доріг, де діє знак «початок населеного пункту» (інакше – 5.45), а також при наявності знаку, що свідчить про початок ділянки з щільною забудовою (5.63.1).

Разом з тим, чітко регламентовано, що знак з відповідним значенням про обмеження максимальної швидкості (3.29) може бути встановлений і за межами населеного пункту, так само, як і в його межах, в різних випадках і обмежуючи, і дозволяючи підвищення швидкості.

Готуючись до змін, що ввійдуть в силу на початку року, водії мають пам’ятати, що в планах законотворців є й зниження припустимої різниці на перевищення ліміту швидкості від чинних 20-ти до максимум 10 км/год.

Але найцікавіше, що вище перелічені зміни не є кінцевими: планується вдосконаленням Адміністративного кодексу встановити підвищені штрафи за перевищену швидкість – якщо їхати швидше встановленої норми на 10 км/год, штрафні санкції складатимуть 340 грн., а за перевищення на 50 км/год доведеться заплатити всі 3 400 грн. Крім того, влада розраховує на покращення законодавства щодо системи авто фіксації (а можливо, і звичної «ручної»), призначеної виявити порушників та визначати ступень їх провини. Планується встановлення комплексу, у складі якого буде налічуватися 4 тисячі камер дорожнього спостереження.