Нова редакція ПДР

Нова редакція ПДР

Кілька пунктів, що були внесені заздалегідь до Закону України про дорожній рух, уже узгоджені в новій, остаточній редакції Правил дорожнього руху. Проте, експерти стверджують, що подібна зміна може бути не останньою в цьому році. Підставою для внесення змін, стала Постанова Кабінету міністрів України від 15 листопада 2017 року. Загалом, зміни торкнуться п’яти пунктів ПДР, в основній свої масі дотичних до регулювання пріоритету руху окремих ТЗ на перехрестях з круговим типом руху.

Власне, самі зміни до Закону України «Про дорожній рух», набули своєї сили ще 28 квітня 2017 року, і полягають вони у доповненні 41-ї статті реченням «перевага на перехрестях, де організовано круговий рух, надається тим ТЗ, які вже рухаються по колу». Також, у законопроекті передбачений пункт «Кабміну впродовж 1 місяця привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом», хоча вже тут вийшла «заминка» - замість одного місяця, на реакцію і правку ПДР пішло цілих 7.

Варто розібратися, що конкретно зазнало змін, а в яких моментах правила залишилися такими, як були. Практично ж зміни стосуються кількох суперечливих моментів для водіїв, які до цього були наявні на рівні законодавства. Наприклад, відтепер виїжджати з кола можна буде з будь-якої зі смуг (при багатосмуговому перехресті), окрім тих випадків, коли сам рух на перехресті організовується з урахуванням відповідних дорожніх знаків, або розмітки.

Тому, натрапивши в соцмережах на тестове завдання, щодо нерегульованих та рівнозначних перехресть в яких є колії та трамваї, сміливо відповідайте: на всіх нерегульованих перехрестях рівнозначних доріг у трамвая є перевага, крім тих, де організовано круговий рух. Отже, на кільці зі знаком 4.10 водій трамваю мусить пропустити інші ТЗ які виїжджають з нього.

Правки вже стали безпосереднім керівництвом для водіїв, отримавши визнання на рівні закону. Тепер лишилося дочекатися підтвердження того, що реальність щодо виготовлення та розміщення нових дорожніх знаків та демонтажу старих стане дійсно реальною найближчим часом. Адже при нових правилах знаки, що відповідають ще старим правилам, вводитимуть численних водіїв в оману.

Можемо лише порадити: знижуйте швидкість руху перед перехрестям – не всі водії володіють інформацією про зміни так, як ви. Хтось міг і пропустити повідомлення, або й проігнорувати його.