Таксі з жовтими номерами

Таксі з жовтими номерами

В Кабміні з’явився новий проект постанови щодо відокремлення «білих» і «сірих» номерних знаків за допомогою жовтого кольору. Так, про подібну ініціативу вже давно говорили як на рівні Міністерства інфраструктури, так і в ЗМІ. Були проведені низка прес-конференцій, засідання «круглих столів», опубліковані десятки (або й сотні) матеріалів-припущень в ЗМІ. Але вже сьогодні можна констатувати: «жовтим» номерним знакам для таксі – бути, якщо ініціатива у вигляді проекту постанови буде ухвалена в КМУ.

При цьому, експерти зазначають, що «жовтий» номер матимуть виключно транспортні засоби – таксі, які мають ліцензію відповідного типу, що свідчить про легальність їх роботи з перевезення пасажирів.

При цьому, «білі» власники чи водії таксі означать свою легальність не лише відповідними документальними дозвільними документами, але й жовтими держномерами. І головне – такі транспортні засоби матимуть переваги, вписані в правила дорожнього руху.

Зокрема, серед переваг визначені:

Таким чином, водії, які працюватимуть в стані «сірих», без оформлення відповідної документації та жовтих (тобто державних) номерів, будуть сплачувати штрафи (п. 2.9). У списку штрафних санкцій для автомобілів, що здійснюватимуть перевезення пасажирів без номерів з жовтим фоном, є відповідний перелік порушень. При цьому, пояснювальна записка, яка супроводжує проект міністерської постанови, прописує надання повноважень накладати санкції – штрафи – в разі виявлення автомобіля з ознаками таксі, але без жовтого фону номерного знаку, відповідним органам контролю. В поясненнях також ідеться про оперативність застосування санкцій та їх види за небезпечні або завідомо незаконні послуги перевезення пасажирів у таксі.

Серед «органів контролю», уповноважених державою карати за незаконні перевезення таксі, зазначені інспектори Укртрансбезпеки та працівники ДФС (якщо немає відповідно оформленого трудового договору з водієм, або свідоцтва реєстрації його в якості підприємця). І це вже, як то кажуть, не лише штраф за невідповідність номерного знаку певним вимогам у розмірі 170 грн. Йдеться, як уже зрозумів читач, про суттєвіші суми – від 1700 до 85 000 грн.

Але і сума штрафу – це ще далеко не все. В разі ухвалення постанови про «жовті» номери таксі, їх відсутність може бути причиною «конфіскацією засобу виробництва», що в даному випадку означає – позбутися автомобіля на визначений законом термін, або й взагалі, що прописано в 164-ій статті Адміністративного кодексу України.