Штраф за неправильне паркування автомобіля

Штраф за неправильне паркування автомобіля

Порушення правил припустимого паркування для власників автомобілів каратиметься, згідно відповідного законопроекту № 5629, який уже ухвалений, підписаний Президентом і набере своєї законної чинності через три місяці після публікації.

Нагадаємо, що сам законопроект у другому читанні зазнав деяких змін, що дало Верховній Раді можливість його ухвалити. Зокрема, буде підсилена відповідальність з боку водіїв за паркування в непризначених для цього місцях. Відтепер паркування, а також – стоянка, зупинка і перебування транспорту в місцях, призначених для інвалідів, будуть обкладатися більшими штрафами.

Безпідставно припаркований автомобіль у таких місцях потягне за собою штраф у досить-таки немалому розмірі: 1020-1700 гривень. Але і це ще не все: за випадки безпідставного паркування відповідатимуть і утримувачі площ для паркування, поряд з багатоквартирними будівлями включно.

Законодавці передбачили, що такі місця мають виділити до 10% паркувальних місць, але при цьому – не менше 1, - для безкоштовного паркування. Штраф за порушення цієї норми також становитиме відповідно до попередніх норм: 1020 і 1700 грн. Норма ж, яка регламентує вилучення автомобіля, безпідставно залишеного в місцях, призначених для інвалідів, своєї дії не припиняє – такі машини можуть бути евакуйовані.

Було запропоновано ввести в дію закон про посилення відповідальності за неналежне паркування уже наступного дня після публікації. Проте, текст у такій редакції не знайшов необхідної підтримки, і тому зміни наберуть чинності через 3 місяці, що допоможе водіям звикнути до нових норм.