Екологічний збір на автомобіль

Екологічний збір на автомобіль

Мінприроди оприлюднило чергову пропозицію – введення екологічного збору для кожної одиниці автотранспорту. Аргументується пропозиція тим, що транспорт посідає одне з перших місць серед забруднювачів повітря. Про це, а також про інші аспекти мотивації для нового збору заявив очільник Міністерства екології та природних ресурсів О. Семерак.

Крім того, посадовець наголосив, що подібна система «паливного оподаткування» успішно запроваджена в країнах ЄС та високо себе зарекомендувала. Остап Семерчук стверджує, що повернути екологічний податок (свого часу він був анульований) – це крок здорової логіки з огляду на показники забруднення від транспортних викидів в Україні.

Проте, скептики ставлять питання: а які саме країни Євроспільноти маються на увазі? Сьогодні дані про те, де була успішно зарекомендована практика екологічного збору, широкому загалу невідомі. Скептик зазначають, що й розмір стягнення, а також спосіб, у який воно буде вираховуватися, нині не визначені.

Які можуть бути варіанти «паливного податку»?

Як бачимо, незрозумілого для автомобіліста, та й, власне, кожного громадянина України щодо впровадження податку екологічного штибу лишається багато. Маємо сподівання, що на всі поставлені вище питання незабаром буде озвучена відповідь Мінприроди, про яку ми без зволікань повідомимо читачів.