Нові правила стоянки і паркування

Нові правила стоянки і паркування

В недалекому майбутньому набере чинності і стане повноцінним законом документ про стягнення штрафу у розмірі 1200 грн. та евакуацію транспортного засобу за безпідставну паркову у місцях, відведених для категорії людей-інвалідів.

22 червня 2017 року Верховною Радою був у цілому ухвалений законопроект з формулюванням назви № 5629 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю». Проект був поданий на розгляд КМ України.

Знаки, або й спеціальна розмітка, що дозволяють паркуватися інвалідам чи тим водіям, які здійснюють їх перевезення, набувають того смислового навантаження, котре міститься у самому визначенні: стоянка чи зупинка у місцях, таким чином позначених, зовсім скоро стане «небезпечною» для пересічних автолюбителів. Штраф, передбачений для тих осіб, які не мають статусу людини з інвалідністю, але зупинятимуться на визначених для них місцях, становить 1020 грн. і буде невдовзі введений. Також, стояння на таких ділянках без належних на те підстав може спричинити тимчасову евакуацію автомобіля і доставку його на спецстоянку.

Варто зазначити, що в такому випадку не буде вважатися дійсною навіть норма про «створення суттєвих перешкод для дорожнього руху», що за будь-яких інших обставин має є обов’язковою до виконання. Тож, авто все одно за такий «промах» заберуть. Але є й інші аспекти нововведення, про які варто згадати.

Наприклад, новим законом визначається і норма штрафу за недостовірне означення транспортного засобу як належного людині з інвалідністю. Якщо водій не є людиною з обмеженими фізичними можливостями, але має на своєму авто знак, що долучає його до інвалідів, він буде змушений заплатити 1020 грн. штрафу. Проте, у тому разі, якщо керуючий ТЗ має явні ознаки людини-інваліда чи перевозить таку особу, до відповідальності його притягнути не можна, що також регламентується відповідним законом.