Обмеження швидкості до 50 км/год

Обмеження швидкості до 50 км/год

У Держагенстві автомобільних доріг пропонують впровадити обмеження швидкості руху в межах населеного пункту, а на додачу – суттєво підвищити штрафні санкції за порушення. Таку пропозицію висловив керівник Держагенства Славомир Новак на засіданні Уряду України.

У пропозиції С. Новака прозвучав заклик до зниження припустимого ліміту на перевищення швидкості в межах міст, а також заборонити пересування в населених пунктах зі швидкістю, вищою, ніж 50 км/год.

Зокрема, С. Новак наголосив, що внаслідок активного ремонту доріг, який зараз проводиться в Україні, водії почнуть їздити з вищою швидкістю. При цьому, якщо знизити швидкість хоча б на 10 км/год, ймовірність виживання пішохода, що потрапив під колеса транспортного засобу підвищується на 90 відсотків.

За словами очільника Держагенства автодоріг, досвід європейських країн свідчить, що рух на нових дорогах призводить до збільшення ДТП у кількісному показнику. На його думку, саме з цієї причини у більшості країн Європи вважають контролювання швидкості приорітетним.

Вбачаючи у досвіді європейських країн позитивні моменти, Славомір Новак переконаний: збільшення суми штрафу за перевищення швидкості, а також – обмеження швидкості до 50 км/год, є доцільними і на дорогах України. Крім того, запропоноване нововведення є визнаним і абсолютно прийнятним євро стандартом.