На дорогах відкривають патрулювання поліцією

На дорогах відкривають патрулювання поліцією

12 червня 2017 року, в ході брифінгу, заступник голови Національної поліції О. Білошицький заявив, що з цього дня 1,2 тис. кілометрів доріг державного і міжнародного значення України вже патрулюються підрозділами дорожньої поліції. До спеціального патрулювання трас станом на 12 червня залучені 20 екіпажів автопатрулів.

Автопатрулі зобов’язані реагувати як на порушення, що ведуть за собою небезпеку на дорозі, так і на ігнорування окремими водіями вимог безпеки у громадській сфері. Серед обов’язків таких патрулів – відстеження і повідомлення про виявлені факти правопорушень на їх маршрутах, які були зафіксовані в ході прямування.

На брифінгу були озвучені і напрямки, в яких проводитиметься спец патрулювання:

Серед іншого, О. Білошицький наголосив, що вздовж названих ділянок українських доріг були визначені 8 постів, які свого часу були стаціонарними постами ДАІ, а тепер стануть пунктами, де провадитиме службу патрульна оновлена поліція. Тут же будуть розташовані і осередки інших служб, які разом з патрулями будуть надавати громадянам окремі послуги та наглядатимуть за дотриманням прийнятного стану доріг.

Нагадаємо, що раніше в МВС повідомляли про неприпустимо високу кількість потерпілих в ДТП та досить песимістичну статистику порушень. Саме це змусило створити патрульну дорожню службу – спеціальний підрозділ Нацполіції, призначений для урегулювання цієї ситуації. Зараз проводиться набір службовців в цю структуру, і вона розпочне працювати вже восени поточного року.

Вірогідно, що до осені будуть внесені зміни в законодавчу базу, з метою регулювання діяльності понад 800 поліціантів та 250 патрульних авто, передбачених на стартовому етапі.

Оновлений підрозділ, який суттєво відрізнятиметься від теперішнього «універсалюного» патрулю, контролюватиме тільки питання автомобільного сектору. Ймовірно, екіпажі отримають для поліпшення ефективності служби техзасоби особливого призначення для вимірювання швидкості, а також – фільмування фактів порушення безпеки на дорозі.