ПДР може стати законом

ПДР може стати законом

Сьогодні (21.05.17) в Україні правила дорожнього руху оформлені як постанова Кабміну. Але це поки що. У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про дорожній рух і його безпеку», який пропонує ПДР перевести в ранг закону.

Про це в інтерв'ю 112.ua розповів начальник відділу нагляду за станом доріг управління безпеки дорожнього руху департаменту превентивної діяльності Нацполіціі України, підполковник поліції Станіслав Мізін.

У разі прийняття даного законопроекту правила дорожнього руху стануть законом. А значить і відповідальність за їх порушення може бути посилена.

Станіслав Мізін також зазначив, що може так статися, що ПДР оформлять в кодекс: «Може бути, навіть окремий Кодекс про дорожній рух, щоб відповідальність за порушення правил дорожнього руху була не в загальному адміністративному кодексі».

У будь-якому випадку українським водіям не варто розслаблятися, особливо це стосується тих, хто частенько ігнорує правила.

Особливо, якщо врахувати, що ввести на дорогах систему автоматичної фотовідеофіксації дотримання водіями правил дорожнього руху можуть дуже швидко. Хоча і буде потрібно час на підготовку нормативних актів.

"Технічно ввести фотовідеофіксацію можна швидко. А підготуватися нормативно, це дуже довго. Потрібні технічні регламенти. Законодавство є, але підзаконні акти, технічні регламенти, система захисту інформації, захист персональних даних. Але, думаю, що все вийде і вона запрацює!", - заявив Мізін.

Також він нагадав, що коли почне працювати автоматична фотовідеофіксація, то з початку року кожному водієві будуть нараховуватися бали, 150. За кожне порушення, зафіксоване в автоматичному режимі, будуть зніматися бали. Якщо водій часто порушує, усі бали зняті і потім він буде притягнутий до адмінвідповідальності.