ВР України змінила ПДР

ВР України змінила ПДР

До змін водії проїжджали перехрестя круговий рух, керуючись загальноприйнятими правилами «правої руки».

Це означає, що авто, наближаючись до перехрестя з правого боку, поступалися іншим водіям дорогу, або - визначали, кого пропустити в першу чергу керуючись знаком «Головна дорога». Тобто, кожен круг мав свої правила, і вони налагоджено працювали.

Тепер же депутати Верховної Ради вирішили «оновити» і проголосували за таку поправку: тепер пріоритетним буде рух того транспорту, який рухається по кругу. Саме ці автомобілі потрібно буде тепер постійно пропускати.

Може здатися, що ніякої біди в такому нововведенні і немає: їхали так, тепер - поїдуть по-іншому. Але проблема в наступному: а яким чином, власне, довести до відома мільйонного числа водіїв про цю зміну?

Так навіщо ж знадобилися зміни?

Перш за все, закордоном вважається - головним транспорт, що їде по кругу.

«Одне з перших кілець побудовано в 1907 році архітектором Джоном Макларені для руху автомобілів і трамваїв в місті Сан Хосе, Каліфорнія. У країнах Європи на перехрестях, де організовано круговий рух, діє єдина схема руху Roundabout. Як свідчить офіційна статистика, кожен раз після введення в дію цієї схеми аварійність на перехрестях зменшувалася приблизно на 80% », - йдеться в записці з поясненнями від депутата Михайла Папієва.

Все сказане в записці, правда, доповнюється доповненням, що Україна повинна перейти на подібні правила, тому що «... складна соціально-економічна ситуація в Україні призвела до відсутності дорожньої розмітки та дорожніх знаків на автомобільних дорогах».

Отже, головна складність полягає в інформуванні водіїв про зміни. Закон прийняли, тепер, коли його узгодять з Президентом України і опублікують, відповідно, на сторінках газети «Урядовий кур'єр», він вступить в законну дію.