Водійські права з терміном придатності

Водійські права

В Україні запровадять водійські права з терміном придатності, до чого готуватися водіям та коли запрацюють нові правила?

Українських водіїв хочуть наблизити до європейських, про це днями на сторінці у фейсбук повідомила заступниця Міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва:

"Сьогодні національне посвідчення водія дає право на керування транспортом протягом 30 років з дати його отримання. За вимогами Директиви нормами мають будуть встановлені нові строки від 5 до 15 років в залежності від категорії транспорту з метою періодичної перевірки відповідності здоров’я водіїв встановленим медичним та психофізичним вимогам. До речі, категорії транспорту також будуть переглянуті."

Згодом в МВС роз'яснили, перескладати іспити на водійське посвідчення кожні 5 років не потрібно. Водіїв некомернійного транспорту зобов'яжуть лише проходити мед. догляд 1 раз на 15 років, а професійні кермувальники, тобто водіїв вантажівок та громадського транспорту таку перевірку будуть проходити частіше 1 раз на 5 років.

Обов'язковою у водіїв стане перевірка психолога, такі зміни впевнені у МВС не лише наблизять Україну до європейської інтеграції , а ще збільшать безпеку дорожнього руху. Серед нововведень, що зараз готують у МВС також посилення контролю над складанням водійських іспитів та запровадження посвідчень з мікрочіпом.

Законопроект обіцяють розробити протягом півроку, але вже втішають - нові правила не стосуватимуться водіїв які вже мають посвідчення.