КМУ внесли зміни до ПДР України

Зміни до діючих Правил дорожнього руху вступлять в силу одразу, після їх офіційної публікації. Кабінет міністрів своєю постановою №790 від 9.11.2016 вводить нові повноваження для певних осіб і підстави для зупинки і перевірки транспортних засобів. Крім того, вводяться нові дорожні знаки.

знак 5.71

Знак 5.71 Початок прикордонної смуги

знак 5.72

Знак 5.72 Кінець прикордонної смуги

знак 5.73

Знак 5.73 Початок контрольованого прикордонного району

знак 5.74

Знак 5.74 Кінець контрольованого прикордонного району

Такі знаки будуть встановлюватися там, де територія охороняється органами Госпонранслужби, тобто, фактично, на межі поділу між мирної територією України і окупованими зонами.

Знак 3.21 «В'їзд заборонено», крім звичного значення тепер також забороняє в'їзд «на дороги, які розташовані безпосередньо в межах прикордонної смуги до державного кордону і не забезпечують проїзд до пунктів пропуску через кордон».

Будуть особливі умови для автомобілістів в зоні дії нових знаків. На вимогу уповноваженого працівника Держприкордонслужби, водій зобов'язаний зупинитися, дотримуючись ПДР, пред'явити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, дати можливість оглянути ТЗ і перевірити номери його агрегатів.

Згідно з інформацією, розміщеною на «Урядовому порталі», подібні зміни в ПДР викликані необхідністю посилити контроль за переміщенням транспорту і товарів по дорогах, які відсутні в держреєстрі автодоріг.