У ВР України хочуть змінити ПДР

нові ПДР

До Верховної Ради подано законопроект, який вводить нові ПДР. Законопроект №5184 "Про дорожній рух і його безпеку", зареєстрований у ВР України 26 вересня 2016 року.

У нових правилах дорожнього руху запропоновано ввести нові терміни: агресивне управління, перехрестя з обмеженою оглядовістю та ін. В разі прийняття документа також зміниться порядок проїзду перехресть, а у велосипедистів і пішоходів з'являться нові обов'язки і заборони.

З'явиться нові вимоги, наприклад, по обов'язковій заміні літніх і зимових шин відповідно до сезону та ін. Більш того, структура самих правил будуть змінена - в початок перенесуть розділи, що стосуються дорожніх знаків, розмітки, регулювання дорожнього руху і лише потім підуть частини по порядку і режимах їзди та ін.

Законопроектом №5184 також автори закону пропонують повернутися до практики проходження обов'язкових медоглядів і техоглядів транспортних засобів, змінити правила реєстрації / перереєстрації та визначити приводи для евакуації автомобілів, а також - змінити принципи навчання майбутніх водіїв і процедури перевірки їх готовності до безпечного керування транспортними засобами.

Проектом, зокрема, вводиться центральний орган, який буде управляти дорожньої безпекою в Україні - Національне бюро безпеки дорожнього руху.

До речі, як відзначають автори законопроекту чинні закони не дозволяють ефективно вплинути на негативну ситуацію з безпекою на дорогах нашої країни, де аварійність є однією з найвищих у Східній Європі (на 100 тис. Населення припадає 13 загиблих, тоді як у Європі - більш ніж в 2 рази менше).